Szerző Téma: VIRÁGOK!  (Megtekintve 145956 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #300 Dátum: 2013 Július 16, 10:04:38 »
Érdekes virág, most már értem hogy eddig miért nem láttam... :hehe:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #301 Dátum: 2013 Július 16, 10:27:10 »
Találtam egy érdekes óriás virágot!!!  :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Amorphophallus titanum




titánbuzogány
Titan-arum1web.jpg
Rendszertani besorolás
Ország:   Növények (Plantae)
Törzs:   Zárvatermők (Magnoliophyta)
Osztály:   Egyszikűek (Liliopsida)
Rend:   Hídőrvirágúak (Alismatales)
Család:   Kontyvirágfélék (Araceae)
Alcsalád:   Kontyvirágformák (Aroideae)
Nemzetség-
csoport:   Thomsonieae
Nemzetség:   Amorphophallus
Faj:   A. titanum
Tudományos név
Amorphophallus titanum
(Becc.) Becc. ex Arcang
Hivatkozások
Wikispecies
A Wikifajok tartalmaz titánbuzogány témájú rendszertani információt.


http://www.youtube.com/watch?v=Lk8kEMaRN3g#

Commons
A Wikimédia Commons tartalmaz titánbuzogány témájú médiaállományokat.
A Amorphophallus titanum (óriáskontyvirág vagy titánbuzogány – a név a görög amorphos (formátlan), phallos (penis) és titan (óriás) szavakból származik) egy a kontyvirágfélék (Araceae) családjába tartozó növényfaj. Odoardo Beccari olasz botanikus fedezte fel 1878-ban Szumátrán.[1]
Tartalomjegyzék  [elrejtés]
1 Elterjedése
2 Megjelenése
3 Képek
4 Jegyzetek
5 További információ:

A trópusokon található. Óceániára, Afrikára, Ázsiára, Szumátrára korlátozódik.
Megjelenése[szerkesztés]

A virág magassága elérheti a 3 métert, a föld alatti gumó súlya pedig az 50-75 kilogrammot.[2][3] Maga körül erős bűzt, dögszagot áraszt, ezzel vonzza a beporzáshoz szükséges legyeket és rovarokat, el is riaszt vele sok kártevőt, az embert is. Szumátrán a föld alatti gumóját élelmiszerként használják. Számos mérsékelt égövi botanikus kertben megtalálható.[1]
A legnagyobb méretű -- 2,94 méter magas -- virágot 2005-ben a stuttgarti Wilhelma botanikus kertben mérték.[2]
Virágzás után, a gumóból kihajt egy levél, amely egy kisebb fa magasságát éri el. Később a levél elfásul és a teteje három részre oszlik, amelyből aztán több kisebb levél nő ki. Az új lomb 6 méter magas és 5 méter széles lehet. Minden évben az elfásult levél elhal, és akövetkező évben új levél nő a helyébe. Amiután a gumó elég tartalékot gyűjtött, körülbelül 4 hónapig pihen, ezután a folyamat megismétlődik.
A legnagyobb feljegyzett gumó a Királyi Botanikus Kertekhez tartozó Walesi hercegné-házban volt. A pihenési állapotakor 91 kilogrammot nyomott.[

Titan Arum virágzat elérheti a több mint 3 méter (10 láb) magasságban. A kapcsolódó kakukk pint és Calla liliom , áll egy illatos spadix virágok csomagolva egy spathe , ami úgy néz ki, mint egy nagy szirom. Abban az esetben, a titán Arum, a spathe zöld a külső és sötét bordó piros a belső, és a mélyen barázdált. A spadix üreges, és hasonlít egy nagy vekni francia kenyér . Legbelül a hüvely a spathe a spadix viseli két gyűrű a kis virágok. A felső gyűrű viseli a hím virágok, az alsó gyűrű flitteres fényes piros-narancssárga carpels . Az "illat" a titán Arum hasonlít rothadó hús vonzza dögevő -evés bogarak és a húst a legyek (családi Sarcophagidae ), hogy beporozzák azt. A virágzat mély vörös szín és textúra hozzájárulnak az illúziót, hogy a spathe egy darab húst. Virágzás alatt, a hegye a spadix kb emberi test hőmérséklete, ami segít a parfüm elpárolog, ezt a hőt is hitte, hogy segítse az illúziót, hogy vonzza hasított-eszik rovarokat.
Mind a férfi és női virágok nőnek ugyanabban a virágzat . A női virágok nyitott az első, majd egy-két nap következő, a hím virágok nyitva. Ez általában megakadályozza, hogy a virágot önbeporzó .
Miután a virág meghal vissza, egy levél, amely eléri akkora, mint egy kis fa, nő a föld corm . A levél nő egy kissé zöld szár, amely ágakat három részre tetején, egyenként szórólapokat. A levél szerkezete elérheti akár 6 méter (20 láb) magas és 5 méter (16 láb) átmérőjű. Minden évben, a régi levél meghal, és egy új nő a helyén. Amikor a corm tárolta elég energiát, akkor válik szunnyadó körülbelül négy hónapig. Ezután, a folyamat ismétlődik.
A corm a legnagyobb ismert, jellemzően súlya körülbelül 50 kg (110 font). [ 2 ] Amennyiben a mintát a Princess of Wales Konzervatórium, Kew Gardens -ben repotted után nyugalmi időszak, a súly tartottak nyilván 91 kg (200 £ ). [ 3 ] 2006-ban corm a Botanikus Kert Bonn, Németország-ben rögzített 117 kilogramm (260 font).
Termesztése [ szerkesztés | szerkesztés forrás ]



Nyitott virág Egyesült Államok Botanikus Kert , Washington, DC , november 23-án 2005-ben négy nappal azután, virágzás, a spathe félig összeomlott
Lásd még: listája nyilvánosságra Titan Arum virágzik termesztés
A titán Arum nő a vadonban csak az egyenlítői esőerdők a Szumátra , Indonézia . Ez volt az első tudományos leírása 1878-ban olasz botanikus Odoardo Beccari . Az üzem virágok csak ritkán a vadonban, és még ritkábban, ha művelt. Először virágzott művelés, a Royal Botanic Gardens Kew -ben Londonban , 1889-ben, több mint 100 termesztett virágok azóta. Az első dokumentált virágmotívumokkal az Egyesült Államokban voltak New York-i Botanikus Kert 1937-ben és 1939-ben. Ez a virágzás is inspirálta kijelölése a titán Arum, mint a hivatalos virág a Bronx 1939-ben, csak ki kell cserélni 2000-ben a nap liliom . A termesztett növények száma nőtt az elmúlt években, és nem ritka, hogy ott, hogy öt vagy annál több virágzó események kertek a világ egy év alatt. A Titan Arum gyakrabban áll a fejlett kertész miatt beporzás technikákat.


A pollen terület látható belülről (UC Davis, California)
A népszerű név "Titan Arum" találta a műsorszolgáltatót és természettudós Sir David Attenborough az ő BBC sorozat The Private Life of Plants , ahol a virágzás és beporzás a növény is forgatták az első alkalommal. Attenborough úgy érezte, hogy folyamatosan utalva a növény, mint Amorphophallus egy népszerű TV dokumentumfilm lenne megfelelő. [ 5 ]
2003-ban a legmagasabb virág termesztés, néhány 2,74 m (8 láb 11 hüvelyk) magas, sikerült elérni, a Botanikus Kert, a Bonni Egyetem ben Németországban . Az esemény által elismert Guinness World Record . [ 6 ] október 20, 2005 a rekord volt törve, a botanikai és zoológiai kert Wilhelma a Stuttgart , Németország, a virág a magassága elérte a 2,94 m (9 ft 6 in). A rekord volt törve ismét Louis Ricciardiello, melynek minta mért 3,1 m (10 ft 2,25 in) magas június 18-án 2010-ben, amikor még látható a Winnipesaukee Orchideák Gilford, New Hampshire, USA. Ez az esemény is elismerte a Guinness World Records
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #302 Dátum: 2013 Július 16, 16:38:20 »
Valóban hatalmas nagy virág. Én most hallok róla először.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #303 Dátum: 2013 Augusztus 04, 22:09:23 »
Nem tudom milyen virág, de érdekes színösszeállítása van.

"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #304 Dátum: 2013 Augusztus 04, 22:29:36 »
Ez "Borzas Púpliliom". :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #305 Dátum: 2013 Augusztus 04, 22:43:01 »
Köszönöm testvérem. Csodálkozom, hogy te miket tudsz,
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #306 Dátum: 2013 Augusztus 04, 22:46:09 »
Tudod, google a barátunk, akárcsak a medvesajt. :hehe:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #307 Dátum: 2013 Augusztus 04, 22:48:52 »
Én meg csodálkoztam a botanikai ismereteiden.
Nem baj, azért megérdemelsz egy pirospontot.

                        . Nem kerek, de piros.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #308 Dátum: 2013 Augusztus 04, 23:00:13 »
Köszönöm Testvérem, azért én küldök neked egy kerekebbet, mert találtam:

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #309 Dátum: 2013 Augusztus 04, 23:59:58 »
Ez jó, és ráadásul nagyobb is.   :afro:
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #310 Dátum: 2013 Augusztus 05, 08:26:40 »
Kedves Pista testvérem csodás az a virág!  na kicsit utána néztem én ....
 :08:

Borzas Púpliliom színkeverékben - Évelő
Tricyrtis hirta 
A Borzas Púpliliom (Tricyrtis Hirta) közkedvelt növény, amely csodálatos virágainak köszönhetően kiemelt helyet érdemel a kertben. E növény virágai az Orchideáéra emlékeztetnek. Csoportokba ültetve mutat a legjobban. A Borzas Púpliliom vágott virágként is lenyűgöző.

A Borzas Púpliliom évelő növény, amely szabadföldben fejlődik a legjobban. Ásson egy megfelelő gödröt a jó minőségű és laza talajban. Javítsa fel a föld minőségét tőzeggel. Megfelelő mélységbe ültesse el a növény gyökérlabdáját úgy, hogy a gyökérlabda teteje éppen csak a talajszint alatti mélységbe kerüljön. Töltse fel a gödröt földdel, és alaposan nyomkodja le a növény körül. Ültetés után azonnal öntözze meg a növényt. Végül helyezze el a növényt egy olyan helyen, ahol részben vagy állandóan éri napfény, és tápanyagban gazdag földben lehet.
A Borzas Púpliliom ágyásnövényként is kiváló
A Borzas Púpliliom viszonylag későn, augusztustól október végéig virágzik. Szegélynövényként, csoportokba ültetve mutat a legjobban. Kombinálhatja a Borzas Púpliliomot olyan későn virágzó fajtákkal, mint például a Kínai Szellőrózsa és a Gyöngyikés Gyepliliom.A Borzas Púpliliom könnyen nevelhető, és kevés gondoskodást igénylő évelő növény. Ügyeljen arra, nehogy kiszáradjon a növény földje. A száraz, meszes talaj nem kedvező a növény számára. Évente egyszer adjon tőzeget a növénynek. A Borzas Púpliliom föld feletti része elhal a tél során. Télen takarja be a növényt egy réteg lehullott falevéllel. A tavasz beálltával alaposan trágyázza meg a növényt, és vágja vissza egészen a földig. Hamarosan újra kihajt majd a földből.
A legszebb színű virágokat válogattuk bele ebbe a színkeverékbe. A növények virágai az Orchideáéra emlékeztetnek, ezért a 'szegények orchideájaként' is ismert. A Borzas Púpliliom virágai csillag alakúak, és nagy porzószálai vannak. Ez a növény Liliomok családjába tartozik
:rozsa: :rozsa: :rozsa:


 AZ UTOLSÓ KÉT KÉPET ANTINAK KÜLDÖM!!!! :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #311 Dátum: 2013 Augusztus 05, 09:01:43 »
Ildikó, fantasztikus ez a színösszeállítás.
Véletlenül találtam ré erre a virágra és rögtön megtetszett.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #312 Dátum: 2013 Augusztus 05, 12:02:07 »
Köszönöm a pontot és a sütit. :afro: :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #313 Dátum: 2013 Augusztus 05, 21:31:53 »
a pókliliket én is csípem  :01: szerettem volna venni. De mire a boltba értem már nem volt  :nem:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #314 Dátum: 2013 Augusztus 05, 21:32:57 »
Antikám a legközelebbi piros pontot tőlem kapod ha kijössz velem gyomlálni  :020: :hehe:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)