Szerző Téma: Mit mond a Biblia?  (Megtekintve 118506 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #750 Dátum: 2010 Augusztus 16, 12:10:23 »

Én teljesen hiszek az engedelmesség fontosságában, és az alárendeltségben. Abban viszont nem, hogy csak az engedelmesség miatt egy törvény alá kényszerítenék az egész kereszténységet, miután végig arra próbálják megtanítani az embereket, hogy nem a törvényt tartsák meg, hanem Krisztust és a Szellemet kövessék.

Kedves Tothg.

Én csak annyit kérdezek, hogy Krisztus és a Szent Szellem, hova és mere vezet?

Engem az engedelmességre, az Isten Igélye iránt. (vagy ahogy te mondod a törvény megtartására, habár én nem nevezném törvénynek.

Ha az álam kér tőled valamit, az törvény és engedelmeskedsz neki mert a törvény kötelez.
Ha az édesapám kér tőlem valamit, az nem törvény (számomra). Engedelmeskedem azért mert szeretem. és örömmel teszem.
Azért mondja Jézus :
Ján 14:15  Ha engem szerettek, az én parancsolataimat megtartsátok.
Ján 14:21  A ki ismeri az én parancsolataimat és megtartja azokat, az szeret engem; a ki pedig engem szeret, azt szereti az én Atyám, én is szeretem azt, és kijelentem magamat annak.

Ján 14:23  Felele Jézus és monda néki: Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk.

Ján 14:26  Ama vígasztaló pedig, a Szent Lélek, a kit az én nevemben küld az Atya, az mindenre megtanít majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, a miket mondottam néktek.

 :05:

 :2smitten:


 :hehe:
Kedves Zoltán. Aranyos vagy és teljesen igazad van. Ha jó és törvénytisztelő állampolgára akarsz lenni a Királyságnak, akkor légyszíves segíts előkeríteni Pál apostol felsőruháját is...  :169:

A kérdésedre válaszolok: Isten királyságának a kiterjesztésére vezet a Szellem minket most éppen.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #751 Dátum: 2010 Augusztus 16, 12:25:55 »
Nekem ez a kendő, nem kendő dolog sosem jelentett gondot. Egyszerűen a befedezettséget én szellemi síkon értettem mindig is. De van egy nagyon nagyra becsült szolgálója Istennek, aki amikor kimegyek szolgálni mindig befedi a fejét, ezzel is jelezve, hogy az Isten által előírt befedezettséget ő ilyen nyilvánvalóan is felveszi. Számomra ez nagyon megindító volt, tisztelem érte. Magam számára sosem okozott problémát még a haj"bodorgatás" sem. Mert hiszem, hogy nem külső, hanem a belső számít.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #752 Dátum: 2010 Augusztus 16, 14:17:10 »
Nekem ez a kendő, nem kendő dolog sosem jelentett gondot. Egyszerűen a befedezettséget én szellemi síkon értettem mindig is. De van egy nagyon nagyra becsült szolgálója Istennek, aki amikor kimegyek szolgálni mindig befedi a fejét, ezzel is jelezve, hogy az Isten által előírt befedezettséget ő ilyen nyilvánvalóan is felveszi. Számomra ez nagyon megindító volt, tisztelem érte. Magam számára sosem okozott problémát még a haj"bodorgatás" sem. Mert hiszem, hogy nem külső, hanem a belső számít.
Egyetértek. Ha végignézek a sok-sok gyülekezetben levő nőtestvéreken, csak egykettőn látni  kendőt. Jézus vére van rajtunk, és befedez. Nem mondok ellent Pálnak, de a mai gyakorlat most nem tesz erre a kendő témára hangsúlyt.
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #753 Dátum: 2010 Augusztus 16, 14:33:42 »
Idézet
A kérdésedre válaszolok: Isten királyságának a kiterjesztésére vezet a Szellem minket most éppen.

Ennek örülök. Mert ez a Szent Szellem munkája.

De minden királyságnak, legyen az főldi vagy mennyei, vannak törvényei. A legszabadabb, és leg demokratikusabb országnak is vannak törvényei. Mert a törvény arra hivatott, hogy megvédje a szabadságot. Isten törvényei nem azért vannak, hogy megnyomorítsanak bennünket, és hogy korlátozza szabadságunkat, hanem, hogy megvédjék szabadságunkat. A szabadság nem jelent törvénynélküliséget. A törvény arra hivatott, hogy a gyengéket, és erőtelenekt megvédje. Csak mi gondoljuk hogy a törvény megnyomorít.(pl. ha figyelmesen tanulmányozod a Mózesi törvényeket, megláthadod, hogy a legtöbb erkölcsi és polgári törvény azért lett adva, hogy az embert megvédje, és biztosítsa a szabadságát, és megtartása áldást jelentett a nép számára.)
Isten törvényei, parancsolatai Isten szeretetére alapulnak, és Isten jellemét szentségét tükrözi, ezért mondja Jézus, hogy a törvény betőltése a szeretett.

1 Kor. 9.21 A törvény nélkül valóknak törvénynélkülivé,  noha nem vagyok Isten törvénye nélkül, hanem Krisztus törvényében való, hogy törvény nélkül valókat nyerjek meg.

Mindenki tegyen úgy ahogy Isten vezeti. Senki nem lesz szentebb attól mert befedi a fejét, sőt ha nem szívből, és hitből teszi, hanem csak muszájból, az nagyobb bűn mintha nem tenné.
Az biztos hogy nem a kűlső számit hanem a belső, mert híába mutatjuk kívűlről a szépet, ha belűl romlottak vagyunk. De jó ha a belsőnk, tükröződik a kűlsőnkben. Aki szép belűl, legyen szép kívűl is.

Sok szeretettel. 

 :2smitten: :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #754 Dátum: 2010 Augusztus 17, 12:13:46 »
Persze Zoltán nagyon szép és igaz, amit leírtál, de... (mindig ezek a "de"-k  :hehe:  ) a nagyon jó és helyes törvényt sokan (főleg a Vesztes) arra használja, hogy ezeket olyan elvárásokként tegye az emberek elé, hogy aki nem cselekszi, az tuti rossz ember.
Tehát nem a törvénnyel van baj, hanem sokkal inkább a kezelésével, és itt kell különbséget tenni! A jó és helyes törvény betöltését hogyan alkalmazom az életemben, illetve, hogyan várom el a többi embertől...
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #755 Dátum: 2010 Augusztus 17, 12:28:42 »
A keresztyén szabadság fő mottója, hogy kegyelemből élünk! Ez igaz is! Viszont vigyázni se ártana, és jól megvizsgálni a rendelkezéseket, Isten törvénykezéseit.

Ez a fej bekötést is sorolhatni lehetne a tizedhez is, aki nem teszi annak "egészségére", aki pedig teszi, annak váljék egészségére!

Áldott szép napot nektek! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #756 Dátum: 2010 Augusztus 17, 17:35:53 »
Nem a törvényt hírdetem.
Tagadnám a hitünk alapját. Üdvösségünk egyedűl az Úr Jézus Krisztusba vetett hitünk által van. Ő mindent elvégzet, az Ő halála és feltámadása az ami bisztosítja örök életünket. Mi nem tehetünk üdvösségünk érdekébe semmit.
De, és itt jön a de :01:, Ő nem csak megváltott bennünket a pokoltól, Ő új életett is akar adni nekünk, az újjászületés által. Ez az új élet pedig egy istenni természet, amit Isten helyez az életünkbe, ami arra ösztönöz bennünket, hogy legyünk Isten engedelmes gyermekei.

2Pét 1:3  Mivelhogy az ő isteni ereje mindennel megajándékozott minket, a mi az életre és kegyességre való, Annak megismerése által, a ki minket a saját dicsőségével és hatalmával elhívott;
2Pét 1:4  A melyek által igen nagy és becses ígéretekkel ajándékozott meg bennünket; hogy azok által isteni természet részeseivé legyetek, kikerülvén a romlottságot, a mely a kívánságban van e világon.

Tit 2:11  Mert megjelent az Isten idvezítő kegyelme minden embernek,
Tit 2:12  A mely arra tanít minket, hogy megtagadván a hitetlenséget és a világi kivánságokat, mértékletesen, igazán és szentül éljünk a jelenvaló világon:
Tit 2:13  Várván ama boldog reménységet és a nagy Istennek és megtartó Jézus Krisztusunknak dicsősége megjelenését;
Tit 2:14  A ki önmagát adta mi érettünk, hogy megváltson minket minden hamisságtól, és tisztítson önmagának kiváltképen való népet, jó cselekedetekre igyekezőt.

Nagyon fáj az, hogy olyan sokan félre rakják Isten igéjét, pedig Isten tegnap, ma és mindörökké ugyan az, nincs benne változás, vagy változásnak árnyéka. Ami a Bibliában van az mind a mi javunkra, és tanításunkra lett megírva. Ha Isten valamire tanitott az Ószövetségben, az most is érvényes, abból most is tanulhatunk, az most is nevelhet bennünket.

2Tim 3:15  És hogy gyermekségedtől fogva tudod a szent írásokat, melyek téged bölcscsé tehetnek az idvességre a Krisztus Jézusban való hit által.
2Tim 3:16  A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre,
2Tim 3:17  Hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített.

És nefeledjük amikor ezt Pál írja csak az Ószövetségi írások voltak.

Sok szeretettel

 :2smitten: :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #757 Dátum: 2010 Augusztus 18, 07:22:55 »
Hát ezen vitatkozhatnánk egy örökkévalóságig. Még szerencse, hogy a Mennyben nem ezt fogjuk tenni.  :hehe:
"Sokan félre rakják Isten beszédét". It  most megint ezer kérdést lehetne feltenni... Te úgy látod, hogy valaki félre rakja és nem becsüli, közben ő csak másképp értelmezi, és ezért másképp csinálja. Ha nem írsz le mindenkit, aki nem úgy csinálja, mint ahogy te látod, akkor nem fog annyira fájni. Sőt még az is feltünhet, hogy sokszor nem is csinálnak olyan butaságot.  :2smitten:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #758 Dátum: 2010 Szeptember 08, 19:29:49 »
Szia Zoli!

A mormon nem különösebben érdekel, mert egy nem ismerem, kettő Jézus sem a Buddhizmusról tanított.
Mindenki abban hisz amiben kedve tartja. Legfeljebb mellé lő. Számomra ez a "lelki ismereti szabadság".

Ami nekem érdekes az írásodban az a "szent".
Mit jelent, hogy "szentek legyetek" a számunkra?

Ha Mózes még valóság lenne ebben világban, hogyan lehetünk kegyelem alatt?
 :044: :2smitten:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #759 Dátum: 2010 Szeptember 08, 21:21:15 »
 A számomra a szent szó azt jelenti, hogy félre vagyunk téve , elvagyunk választva Isten számára. Isten tulajdonai vagyunk. Ezért már szentek vagyunk Krisztus által és Krisztusban. Isten szentnek és tökéletesnek lát bennünket mivel Krisztusban vagyunk.
A  legyünk szentek  pedig,  az, hogyha már szentnek vagyok nyílvánítva , akkor próbáljak a szerint is élni, ez a megszentelődés, ami egy folyamat. Ez egy cél emit Isten álított elénk, hogy olyan legyek jellemben, mint Ő.
Ő mindig az Ő népét szentségre és tisztaságra hívta akkor is és most is. Istennek mindig az volt a célja, hogy olyanok legyünk mint ő,  már a teremtésnél is, az Ő képére és hasonlatosságára lettünk teremtve. A bűnbe esés után pedig ugyan ez a célja Istennek vissza álítani az Isten képüséget bennünk, ami a mi természetünkben és jellemünkben valósúl meg. Amikor megtanulunk úgy szeretni mint Ő, megtanulunk türelmes lenni mint Ő, megtanulunk irgalmasok lenni mint Ő, megtanulunk megbocsájtani mint Ő, megtanulunk irgalmasak lenni mint Ő  stb. Ezek a Szen Szellem gyümölcsei bennünk, amit Ő formál ki. Gal.5r22

Számomra nagyon furcsa az, hogy amikor csak Mózest haljátok, olyan mintha valami elátkozot dologról volna szó. Mózes és a próféták, Iste szava, és ők Krisztusról beszéltek. Mózes Isten szavát adta át az embereknek, ugyan úgy mint a próféták, ami hasznos számunkra, és sokat tanulhatunk belőle, sőt épűlhetünk és növekedhetünk általuk. Jézus és a tanitványok Mózesből és a Prófétákból tanitottak. Jézus nem megváltoztatta, sem el nem törőlte hanem betöltötte. Az új szövetség 90 százalékát megtalálod az Ószövetségben.

Persze kegyelem alat vagyunk, és üdvösségünk teljesen ingyen kegyelemből van, mi ezért semmit sem tehetünk.

De a teljes írás, - és mikor ezt Pál mondja, akkor nem volt más írás mint Mózes és a próféták - :

2Tim 3:15  És hogy gyermekségedtől fogva tudod a szent írásokat, melyek téged bölcscsé tehetnek az idvességre a Krisztus Jézusban való hit által.
2Tim 3:16  A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre,
2Tim 3:17  Hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített.
 
Én nagyon sok áldást kapok az Úrtól mikor olvasom Mózest, és az Prófétákat vagyis az Ószövetséget, mert az Isten szava, és Isten csodálatos jóságát szeretetét, kegyelmét, türelmét láthatom meg belőle és az Ő csodálatos jellemét. 


 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #760 Dátum: 2010 Szeptember 09, 13:41:50 »
A tegnapi hiozzászólásomhoz a “legyetek szentek-hez” még csak annyit, ahoz, hogy a király gyermeke legyek, tehetek bármit, élhetek úgy mint egy királyi gyermek, beszélhetek úgy mint egy királyi gyermek, öltözhetek úgy mint egy királi gyemek, sőt még lehet bejársom a király elé, attól még nem leszek a király gyermeke, de ha a kirlytól szüllettem, a király gyermeke vagyok, és azért mert a Király gyermeke vagyok, úgy beszélek mint egy királyi gyermek, cselekedhetem azt amit egy királyi gyermek, úgy őltözhetek mint egy királyi gyermek, és járulhatok a király elé de úgy mint az ő gyermeke. Ez nagy külömbség. Az Úr Jézus azt mondta : “ amig olyanok nem lesztek mint a gyermekek, semi képpen nem mentek be az Isten országába” – egy gyermeknek az az egyik fő tulajdonsága,  hogy olyan akar lenni mint az ő szülei. Úgy akar őltözni, azt akarja csinálni, úgy beszél mint a szülei, egy szóval olyan akar lenni mint a szülei. Látja a szüleit és azt mondja: “ olyan akarok lenni mint ti “. Ezt megtapasztaltam a gyermekeimnél, főleg mikor még  kicsik voltak. Megkérdem ezt miért csináltad így, és ő azt felelte, ezt igy láttam tőled. A lányom ha megfőz egy enivalót azt pont úgy csinálja mint az édesannya, mert tőle tanúlt. Az 2 Kor 3-ban az ige pont ezt mondja:

2Kor 3:18  Mi pedig az Úrnak dicsőségét mindnyájan fedetlen arczczal szemlélvén, ugyanazon ábrázatra elváltozunk, dicsőségről dicsőségre, úgy mint az Úrnak Lelkétől.

Mikor az Urat nézzük, aki a mi Atyánk és példaképünk, mint gyermekei azt mondjuk: “Atyám, ahogy látom dicsőségedet, (a te igédből), ami a te szereteted, jóságod, türelmed, irgalmad, kegyelmed, békességed, örömöd, mind az ami vagy, az csodálatos és olyan akarok lenni mint te. Rád akarok hasonlítani mert ez jó, mert te, jó vagy. Nem akarlak megbántani, megszomorítani, mert te vagy az én drága apukám, az én megváltóm, te annyira szeretsz, szeretni akarlak teljes szívemből” Ezt a Szent Szellem végzi el a mi életünkben, Ő kelti életre bennünk ezt a gyermeki vágyat. Ő az aki elkezdi bennünk ezt az átformáló munkát, az Ő képére es hasonlatosságára,. Napról-napra, évről-ever jobban és jobban hasonlítani rá, ami nem más mint a megszentelődés. Olyan lenni mint Ő.

1Pét 1:14  Mint engedelmes gyermekek ne szabjátok magatokat a ti előbbi kívánságaitokhoz, a melyek tudatlanságotok alatt voltak bennetek;
1Pét 1:15  Hanem a miképen szent az, a ki elhívott titeket, ti is szentek legyetek teljes életetekben;
1Pét 1:16  Mert meg van írva: Szentek legyetek, mert én szent vagyok.                 

Máté 5:45  Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, …   

- miből látszikmeg az, hogy az Ő fiai vagyunk? A szöveg környezetből kitünik. Ha úgy éljük meg az életet, azzal az indulattal és természettel, ahogy azt ő teszi, és ahogy azt Ő tette. Ha olyanok akarunk lenni mint Ő

Máté 5:48  Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes.

Ef 5:8  Mert valátok régen sötétség, most pedig világosság az Úrban: mint világosságnak fiai úgy járjatok.

 :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #761 Dátum: 2010 Szeptember 09, 13:55:54 »
Nagyon szepen leirtad. Teljes mertekben egyetertek. :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #762 Dátum: 2010 Szeptember 09, 20:49:03 »
Kedves Zolim

Sem időm sem, sem energiám arra, hogy elmondjam amit gondolok.
Csupán Antee miatt akartam hozzászólni a fórumhoz, de ő egyet ért veled.
Így nincs is mit mondanom.
Maradok a mazsolázásnál.
 :2smitten: :044:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #763 Dátum: 2010 Szeptember 09, 21:13:17 »
Sajnalom, hogy "csalodast"  okoztam. :hehe: :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #764 Dátum: 2010 Szeptember 09, 21:48:44 »
Szia Zoli!

A mormon nem különösebben érdekel, mert egy nem ismerem, kettő Jézus sem a Buddhizmusról tanított.
Mindenki abban hisz amiben kedve tartja. Legfeljebb mellé lő. Számomra ez a "lelki ismereti szabadság".

Ami nekem érdekes az írásodban az a "szent".
Mit jelent, hogy "szentek legyetek" a számunkra?

Ha Mózes még valóság lenne ebben világban, hogyan lehetünk kegyelem alatt?
 :044: :2smitten:


Jezus sem a Buddhizmus- rol tanitott.... :hehe: :hehe: :hehe: :afro:...Igen  :169: